Jak dobrać odpowiednią listwę cenową do regału? Jakie listwy cenowe potrzebne są do wyposażenia sklepu? Część 1


  • Pierwsza część kompendium wiedzy na temat listew cenowych. Lektura obowiązkowa !!!

Jakie listwy cenowe potrzebne są do wyposażenia sklepu?

 

Listwa cenowa to najprostszy, praktyczny nośnik dla drukowanych cenówek i materiałów reklamowych.

Listwa cenowa ma budowę modułową. Przednia część listwy to przezroczysta, przeciwpyłowa osłonka, zabezpieczająca papierowe cenówki przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Osłonka jest na stałe połączona z tylną częścią listwy. Listwa dostępna jest w różnych kolorach, od przezroczystej do dowolnego koloru z palety RAL.  (tylna część listwy ma przyklejoną taśmę klejącą lub magnetyczną, bądź uchwyt dedykowany do odpowiedniego regału. Listwę cenową montuje się do frontu belki półki sklepowej lub kosza sklepowego. Najistotniejszym parametrem wyboru listwy jest typ regału sklepowego, rodzaj kosza lub haka sklepowego, do którego listwa cenowa ma być zamontowana.

Poniżej wykaz przykładowych listew cenowych, podzielony ze względu na miejsce i sposób aplikacji.

Ze względu na rodzaj półek sklepowych, listwy dzielimy na:

1. Samoprzylepne:

 

   
Listwa cenowa płaska przyklejana do frontu DBR, OEP.

Listwę cenową płaską, przyklejaną do frontu belki regału. To uniwersalna listwa cenowa, pasująca do większości półek sklepowych. Ograniczeniem jest jedynie wysokość frontu póki, która musi mieć co najmniej 18-20 mm. Zwyczajowe opisy producentów: DBR, OEP.

Listwa cenowa przyklejana do górnej powierzchni półki HE, WG.

Listwę cenową przyklejaną do górnej powierzchni półki. Najczęściej stosowana przy regałach drewnianych i szklanych, gdzie wysokość frontu półki jest niewystarczająca do przyklejenia listy płaskiej, bądź zamontowania listwy wsuwanej. Zwyczajowe opisy producentów: HE, WG.

 
Listwa cenowa kątowa przyklejana do frontowej belki NO

Listwę cenową kątową przyklejaną do frontowej belki. Tworzy kąt nachylenia do czoła półki – 15 stopni. Zwyczajowy opisy producenta: NO.

Listwa cenowa z profilem do montażu przegród regałowych.

Listwę cenowa z profilem do montażu przegród regałowych. System zintegrowany z listwą montażową, listwą cenową oraz dodatkowym miejscem na reklamę i informację np. o promocjach, nowościach itp.

 
Listwa cenowa, profil cenowy do cenówek elektronicznych.

Listwę cenową, profil cenowy do cenówek elektronicznych. Chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z nami.

Listwa cenowa, profil z osłonką przeciwpyłową do kasetek cenowych.

Listwę cenową, profil z osłonką przeciwpyłową do kasetek cenowych. Chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z nami.

Listwy przyklejane aplikuje się na półki za pomocą białej taśmy piankowej, przezroczystej taśmy klejącej lub taśmy magnetycznej. Taśma piankowa jest mocniejsza i grubsza, ale rzadko jest stosowana przy listwach przezroczystych, ponieważ po naklejeniu jest widoczna.
 

 

2. Nakładane:

 

Listwa cenowa wsuwana na półki szklane lub drewniane

Listwę cenową wsuwaną na półki szklane lub drewniane. Listwy wsuwane są stosowane do półek o wysokości frontu od 5 do 10 mm.

Listwa cenowa nakładana, płaska MAGO, TEGOMETAL, EDEN, STOREBEST, LINDE, TE

Listwę cenową nakładaną, płaską. Listwę wklinuje się bezpośrednio do frontowej belki regału za pomocą tylnego uchwytu . Listwa pasuje do regałów typu MAGO, TEGOMETAL, EDEN, STOREBEST. LINDE. Zwyczajowe opisy producentów: TE, TEGO.

 
Listwa cenowa nakładana, dwukątowa LS, TLS

Listwę cenową nakładaną, dwukątową, Listwę wklinuje się bezpośrednio do frontowej belki regału za pomocą tylnego uchwytu . Listwę można ustawić na płasko lub pod kątem do belki regału. Listwa ma zastosowanie szczególnie przy dolnych półkach, gdzie widoczność ceny z pozycji stojącej klienta jest utrudniona. Listwa pasuje do regałów typu MAGO, TEGOMETAL, EDEN. Zwyczajowe opisy producentów: LS, TLS.

Listwa cenowa z profilem do montażu przegród regałowych.

Listwę cenowa z profilem do montażu przegród regałowych. System zintegrowany z listwą montażową, listwą cenową oraz dodatkowym miejscem na reklamę i informację, np. o promocjach, nowościach itp.

 
Listwa cenowa, profil cenowy do cenówek elektronicznych

Listwę cenową, profil cenowy do cenówek elektronicznych. Chcesz wiedzieć więcej,  skontaktuj się z nami.

 

Do przeczytania części drugiej, zapraszamy tutaj