Jak chronić się przed kradzieżami alkoholi?


  • Zabezpieczenia  butelkowe, klipsy specjalistyczne

Zabezpieczenie alkoholi to bardzo ważna kwestia w każdej placówce oferującej ten asortyment w sprzedaży. Należy pamiętać, że pojedyncza butelka stanowi często wielokrotność średniego koszyka zakupowego w danym sklepie. Jak pokazują doświadczenia, alkohol jest towarem „łatwym” i „chodliwym”. Jak zatem zabezpieczyć się przed stratami związanymi z kradzieżą alkoholu?

Przy wyborze producenta i produktu do zabezpieczeń, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.  Sprzedawca oczekuje zabezpieczenia na najwyższym poziomie, oferującego pełną ochronę i łatwość aplikacji. Z drugiej strony klient zwraca uwagę na estetykę produktu i liczy, że zabezpieczenie nie zasłoni mu towaru.

Na rynku dostępna jest szeroka gama gotowych rozwiązań. Jak zatem wybrać to najlepsze?

Istotną sprawą jest prawidłowe dopasowanie zabezpieczenia do rodzaju szyjki butelki. Zabezpieczenie powinno ściśle przylegać, jednocześnie nie narażając banderoli na zniszczenie. Tu decydującym czynnikiem jest różnorodność wielkości dostępnych zabezpieczeń, pozwalająca na dopasowanie do każdego produktu.

Kolejnym ważnym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego rozwiązania jest czas jego aplikacji. Pracownicy powinni mieć możliwość szybkiej dezaktywacji zabezpieczenia na kasie. Rozwiązanie musi też gwarantować łatwość aplikacji w trakcie wystawiania towaru na półkę, który to czynnik w znacznym stopniu wpływa na czas poświęcany na tą czynność a co za tym idzie, koszty związane z obsługą towaru.

Wybierając konkretne rozwiązanie należy upewnić się, że współpracuje ono z posiadaną w sklepie technologią. Wybór niekompatybilnego może okazać się bardzo kosztowną pomyłką.

Przy wyborze systemu najlepiej skontaktować się z ekspertem, który dobierze rozwiązanie spełniającego oczekiwania i powyższe warunki. Takie podejście pozwoli oszczędzić czas i pieniądze.